Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

Aktualności

2013-11-04
Konferencja „Rozwój przedsiębiorczości w województwie śląskim w kontekście CSR”

22 listopada 2013 r. w Katowicach odbędzie się konferencja pt. „Rozwój przedsiębiorczości w województwie śląskim w kontekście CSR", zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week).

W spotkaniu wezmą udział eksperci krajowi i regionalni. Program spotkania podzielono na trzy bloki tematyczne.

Instrumenty wsparcia sektora MSP w województwie śląskim, dedykowany w szczególności przedsiębiorcom z sektora małych i średnich firm. W czasie spotkania głos zabiorą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, Funduszu Górnośląskiego oraz Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, którzy przedstawią wsparcie przedsiębiorstw w ramach programów unijnych.

Kolejna część spotkania poświęcona będzie społecznej odpowiedzialności biznesu, w trakcie której swoje stanowiska przedstawią Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, a także Regionalna Izba Gospodarcza.

Konferencję zakończą prezentacje dotyczące praktycznego wymiaru CSR. Głos zabiorą reprezentanci IBM Polska Sp. z o.o., Agencji Rozwoju Lokalnego z Gliwic oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) jest ogólnoświatową inicjatywą mającą na celu promowanie przedsiębiorczości, szczególnie wśród młodych ludzi. Od czasu pierwszej edycji w 2008 roku inicjatywa rozszerzyła się już na 135 państw, w których ponad 24 000 partnerów zorganizowało wydarzenia angażujące ponad 7 milionów ludzi. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 18-24 listopada pod hasłem: „Przyszłość Przedsiębiorczości". Każdego roku, w listopadzie, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizowane są różnorodne imprezy poczynając od szkoleń i wykładów, poprzez konferencje i spotkania z przedsiębiorcami, a na wystawach, przedstawieniach i happeningach kończąc.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego pełni rolę Regionalnego Koordynatora Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2013. Z kolei na poziomie kraju odpowiedzialnym za koordynację działań jest Forum Młodych PKPP Lewiatan.

Zespół ds. edukacji
Zespół ds. promocji
Zespół ds. zrównoważonego biznesu
Zespół ds. MSP i rzemiosła

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.